Вирівнювання стін під декор або шпалери
Щоб створити в квартирі здорову атмосферу, необхідно дуже уважно вибирати матеріали. Краще витратити більше часу, ніж використовувати супер швидковисихаючі й еластичні шпаклівки, оскільки саме вони служать потужним джерелом фенолів.
Також звертайте увагу на маркування сухих сумішей - для внутрішніх робіт не годяться матеріали, призначені для фасадних робіт.
При виборі шпалер, краще всього віддавати перевагу паперовим, а клей для них краще вибирати на основі крохмалю або казеїну.
У гонитві за модними флізеліновимі або вініловими шпалерами, не варто забувати про те, що вони повністю виготовлені з синтетичних матеріалів, а значить, можуть погіршити екологічну обстановку. Кращим вибором є склошпалери, основу яких складає спеціальне скло, виготовлене з вапна, кварцового піску, доломіту і соди.
Варто знати, що склошпалери не тільки нешкідливі в екологічному плані, але і запобігають утворенню шкідливих мікроорганізмів. До того ж, склошпалери стійкі до подряпин, відмінно переносять побутову хімію, інертні до впливу вологи.
Якщо на поверхні стін є невеликі нерівності або тріщини, їх можна приховати за допомогою масивних шпалер з рифленим малюнком. Однак, якщо на стінах дуже сильно помітні перепади по висоті, з цим впорається тільки вирівнювання.
Як проводити вирівнювання стіни
Проводити вирівнювання можна двома способами - за допомогою спеціальних будівельних сумішей і установкою гіпсокартону. У кожного методу є своя специфіка і свідчення. Приміром, вирівнювання штукатурними сумішами проводиться, якщо перепади знаходяться в межах 30-60 мм. Звичайно, штукатуркою можна вирівняти і великі перепади, проте на це потрібно більше витрат часу і сировини.
Штукатурити стіни можна з маяками або без них - оштукатурювання з маяками дозволяє зробити рівною будь-яку стіну. Однак, цей спосіб досить трудомісткий і відрізняється більшою затратністю.
Тому найчастіше наноситься штукатурка без маяків - такий спосіб дозволяє згладити нерівності, однак, стіна при такому методі не вирівнюється. Цей метод прийнятний для великих обсягів, які не вимагають ідеально рівних поверхонь.
Якщо стіни мають нерівності більше 60 мм, найкраще встановити каркас з обшивкою гіпсокартоном. Такий метод є досить поширеним, оскільки його перевага це оперативне і просте виконання всіх робіт, економія матеріалу, особливо при великих перепадах, рекомендується, якщо зі стіни обсипається штукатурка або покриття має неоднорідну структуру.
До мінусів вирівнювання стіни гіпсокартоном можна віднести збільшення товщини стін, гучні стіни. Однак, останній мінус можна виправити, якщо ставити гіпоскартон не на каркас, а укладати на розчин, який наноситься на стіну у вигляді коржів.
Однак, такий метод не підійде, якщо на стіні є сильні перепади - в такому випадку потрібно збирати каркас з дерев'яних або металевих рейок, а на них прикручувати листи гіпоскартону. Такий метод досить трудомісткий, однак при всіх своїх недоліках, це єдиний спосіб вирівняти сильно викривлену стіну.
Перед тим, як проводити вирівнювання, потрібно виконати підготовчі роботи, для початку, виявити нерівності на стіні. При вимірюванні по горизонталі можна використовувати натягнутий шнур або спеціальний пристрій. Нерівності по вертикальній площині заміряються схилом.
Незалежно від того, який спосіб Ви вибрали, дуже важливо приділити увагу вирівнюванню кутів. Оскільки кривизна, навіть непримітна для ока, завадить при поклейці бордюрів і установці плінтусів.