• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Монтаж розеток: правила та особливості

Не всім нам відомо про те, що розетки повинні бути встановлені відповідно із суворим регламентом правил улаштування електроустановок. Приміром, у пральної машини, електричної плити і холодильника повинні бути окремі розетки, обов'язково із заземленням.

Побутова техніка, що харчується від окремої розетки, яка не перевантажує всю проводку квартири, що дає можливість одночасно включати кілька пристроїв.

Якщо Ви живете в старому будинку, а проводку в квартирі ніколи не міняли, саме час задуматися про те, щоб разом з розетками поміняти і проводку.

Звичайно ж, варто враховувати, що такий відповідальний і небезпечний процес краще довіряти фахівцям, але нагадати правила монтажу розеток ніколи не зайве.

Регламент монтажу розеток

Якщо розетки встановлюються на кухні, за кухонним столом, вони повинні розташовуватися на висоті не менше 10 сантиметрів від підлоги.

Вбудована техніка повинна підключатися до розеток, встановленим за меблями, розташованої поруч з приладом, при цьому висота установки розетки не повинна перевищувати 60 см, але не нижче 30 см від рівня підлоги.

Якщо кухонна розетка встановлюється в тумбі з мийкою, ступінь її вологозахисту повинен бути не менше ІР44.

Розетка для витяжки монтується не нижче 50 см від верхньої частини кухонної шафи, а дистанція від витяжки до розетки повинна становити 20 см. Важливий момент: категорично заборонено закривати розетку повітреводом витяжки.

Місця, в яких заборонено монтувати розетки: над плитою, за вбудовуваною технікою, над мийкою, за висувними ящиками.

Установка розеток у ванній (для бритви)

Обов'язкова умова - розетку потрібно заземлити, а проводку встановлювати прихованим способом.

Розетки монтуються на стінах біля опалювальних приладів, оскільки на холодній стіні може випасти конденсат і вивести розетку з ладу.

Обов'язкова дистанція від ванни і раковини - 60 см, при цьому, розетка обов'язково повинна бути вологозахищена, із захисною кришкою.

Пам'ятайте, що розетку у ванній повинен ставити тільки фахівець з електротехніки.

Установка розеток для потужної електротехніки

Щоб захиститися від ураження струмом, забезпечити безпеку використання, вся велика побутова техніка повинна підключатися до УЗО. Для пральної машини простягається окрема лінія із струмом витоку 10 мА і захищена автоматом.

Пральну машину обов'язково підключають до триконтактної розетки з трижильним проводом.

Категорично забороняється підключати пральні машини за допомогою подовжувача, протягнутого з іншого приміщення.

Щоб всі роботи по заміні проводки, підключення розеток або вимикачів були проведені відповідно до правил безпеки, найкраще доручити цю справу людям, які мають досвід роботи в цій сфері. Електромонтери компанії «Світ Ремонту» встановлять розетки в будь-якому приміщенні, використовуючи при цьому сучасне обладнання. Також ми готові проконсультувати Вас з приводу, який стосується монтажу розеток.