• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Особливості підключення люстри

Якщо ви плануєте підключення люстри, важливо пам'ятати, що його повинен проводити професійний електрик, знайомий з правилами техніки безпеки.

Однак, якщо ви знаєте, що зможете впоратися з цією операцією самостійно, не зайве буде нагадати деякі нюанси.

З інструментів вам потрібні тестер для перевірки електрики, покажчик напруги, пасатижі і викрутка.

На першому етапі потрібно визначити маркування проводів, що відходять із стелі і люстри - автоматичним вимикачем відключаємо напругу, зачищаємо дроти на стелі, розводимо в сторони, включаємо напругу і продзвонювати за допомогою покажчика. Якщо на корпусі загоряється лампочка, значить це фаза, якщо ні - тоді нуль. Якщо дроти все одного кольору, найкраще промаркувати їх, відповідно до поширеними стандартами: нульовий провід чорний, коричневий або синій, фазовий - червоний.

Також можна використовувати тестер - якщо при торканні наконечників до кінця проводу чути сигнал - перед вами фаза, якщо сигналу немає - нуль

Найпоширеніші варіанти підключення

Найпростіше підключати люстру з двома проводами: необхідно просто приєднати проведення люстри до проводів на стелі, перед цим визначивши фазу і нуль.

Якщо підключається люстра з однією лампою на одноклавішний вимикач, нульовий провід, що виходить від розподільної коробки, потрібно підключити безпосередньо до нуля люстри. При цьому, фазний провід підключається до фази люстри і вимикача.

При підключенні люстри на дві-три лампи до Одноклавішний вимикача, всі дроти люстри, які відповідають за нуль, потрібно з'єднати між собою. Після цього з'єднати їх з нульовим проводом з розподільної коробки. Фази також об'єднуються, щоб підключитися до фазного проводу вимикача.

Трапляється, що на стелі три дроти, тоді як на люстрі тільки два - в такому випадку потрібно визначити призначення проводів за допомогою тестера, швидше за все, ви виявите на стелі дві фази і один нуль.

Знеструмивши ділянку, потрібно ізолювати один фазний провід, залишивши пару фазний провід-нуль, далі проводити монтаж за вже відомим вам способом.

Якщо на стелі є тільки два дроти, а на люстрі - три і більше, тоді потрібно з'єднати між собою нульові дроти люстри, підключити до нуля, який виходить зі стелі. Ту ж операцію потрібно повторити з проводами фази.

 Три дроти, що відходять від стелі, три і більше проводів на люстрі, мають на увазі застосування Двоклавішний вимикача. Такий варіант дозволить включати лампи поперемінно, залежно від вимог до інтенсивності освітлення.

 При укладанні силових кабелів робітники не завжди дотримуються встановленої колірної схеми, тому потрібно обов'язково перевірити кожен дріт за допомогою індикатора

Перед підключенням дроту лампи потрібно розділити на дві групи, потім кожну секцію з'єднати тільки з одним фазним проводом, але обов'язково з'єднати обидві групи з нульовим проводом.

Такий спосіб підключення дозволить натисканням однієї клавіші включати одну групу ламп, а другий - іншу.

Якщо у вас немає належного досвіду підключення електричних пристроїв, тоді вам варто замовити послугу підключення люстри в компанії «Світ Ремонту».

Кваліфіковані електрики, оснащені необхідним обладнанням, виконають підключення відповідно до правил техніки безпеки.