• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Установка автоматів - особливості монтажу

Для установки в житлових будинках, найчастіше, використовуються автомати трьох типів: УЗО (пристрій захисного відключення), диференційний автомат і звичайний автоматичний вимикач.

Автоматичний вимикач потрібен для виключення і включення електроланцюга вручну також він виконує функцію захисту від короткого замикання.

Пристрій захисного відключення контролює струм, який подається в будинок, що повертається струм. Якщо на якійсь ділянці є витік точки, пристрій відразу ж відключається. У діффавтоматах поєднуються властивості і автоматичного вимикача, і пристрою захисного відключення.

Особливості установки автомата

Після того, як Ви вибрали підходящий для вас автомат, його ще потрібно правильно підключити. Автоматичні вимикачі встановлюються в електрощиті, для надійності установки використовується спеціальна дин-рейка. Провід автомата фіксується болтовими контактами.

Коли встановлюються автомати, підключаються живлять лінії, болтові контакти потрібно затягувати дуже акуратно, без зайвих зусиль. Затягуючи контакти, потрібно намагатися не деформувати корпус автомата, оскільки це може порушити нормальне положення струмоведучих частин в корпусі. Це, в свою чергу, викличе надмірний перегрів пристрою, який може вийти з ладу навіть при малих навантаженнях.

При підключенні автомата важливо дотримуватися правила - зверху виконується підключення живлення, а знизу навантаження. Надалі, коли потрібно буде замінити автомат або підключити до нього додаткові дроти, Ви точно будете знати, до яких контактів підключається навантаження та харчування.

Перш ніж підключити жили кабелю до автомата, необхідно видалити зовнішню ізоляцію приблизно на 15 сантиметрів - кабель можна буде легко зігнути в електрощиті. Це суттєво спростить монтаж, особливо, якщо в щиті планується встановити багато автоматів. Далі потрібно зняти внутрішню ізоляцію, десь на 10 сантиметрів. Якщо підключаються дроти з малим перерізом або багатожильний провід, краще всього використовувати спеціальні наконечники.

Області застосування одно-, двох-, трьох- і чотирьохполюсних автоматів

Однополюсні і двополюсні автомати використовуються в однофазних мережах, з напругою 220 В. До однополосних автоматів підключається фазний провід з маркуванням L, а до двополюсних автоматів підключаються і фазний, і нульовий провід.

У трифазних мережах використовуються триполюсні автомати, до яких підключаються три фази L1, L2, L3.

Чотирьохполюсні автомати встановлюються в місцях, де це регламентовано правилами установки електроприладів, як правило, в чотирипровідних мережах з глухозаземленою нейтраллю, де використовуються три фази і нульовий робочий провід.

В цілому, підключення автоматів є нескладним процесом, при дотриманні всіх правил. Але все ж набагато безпечніше довірити цей процес людям, що мають досвід роботи в даній сфері.

Співробітники компанії «Світ Ремонту» проведуть всі роботи з дотриманням всіх правил установки електроприладів, а Ви і проводка у Вашій квартирі будуть у повній безпеці.