Укладання паркету під ключ
Укладання паркету є досить складним процесом, що вимагає дотримання ряду важливих правил.
Приміром, перед укладанням паркету потрібно вирівняти підставу, на якому вони будуть укладені. Дефекти підстави в майбутньому можуть призвести до розхитування, появі тріщин в паркеті, постійним скрипам паркету, необхідності регулярної шліфування, що призведе до витончення паркету.
Якщо паркет укладається на бетонне перекриття, знадобиться заливка стяжки. Варто відзначити, що при перепадах висоти в межах одного-двох сантиметрів їх можна вирівняти шліфуванням покриття.
Перед тим, як заливати стяжку, підлогу потрібно двічі прогрунтувати проникаючим поліуретановим складом. Це дозволить стабілізувати верхні шари покриття, створити належний рівень гідроізоляції.
Як правило, для вирівнювання використовуються піщано-цементні суміші, які додатково армуються, поліпропіленової фіброю або сіткою.
Важливо: якщо паркет планується укладати безпосередньо на стяжку, для її заливки потрібно використовувати цемент марки М150-300.
На застигання стяжки йде приблизно один місяць. Якщо поверх стяжки буде укладатися вологостійка фанера, можна не чекати повного тужавіння заливки. Після чотирьох тижнів фанеру можна кріпити до підлоги за допомогою саморізів або дюбелів.
Фанеру потрібно розрізати на чотири частини і укласти на вирівняною основі. Розрізання фанери потрібно, щоб скоротити розширення і усунути хвилеподібні перепади. Між сегментами фанери потрібно залишити зазори приблизно в 2 мм, які відводяться на стиск-розширення. Також залишається зазор між листами фанери і стінами, що формується за допомогою клинів.
Технологи укладання паркету
Існує дуже багато варіантів розкладки паркету - від звичайної «ялинки» до складних малюнків. Перед початком робіт потрібно скласти план розкладки паркету, яка повинна виконуватися уздовж стін або під кутом в 45 градусів.
Кутову кладку краще всього починати з центрального ряду, також варто вчинити, якщо немає можливості скласти цілісне ряди малюнка.
Як орієнтир для першого ряду встановлюють нехитре пристосування - з двох сторін передбачуваного ряду забивають цвяхи, на які натягується волосінь.
Паркет краще всього укладати на двокомпонентний клей, який не виділяє воду, згубну для паркету.
Технологія укладання полягає в послідовному виконанні маніпуляцій:
- Основа ретельно грунтується;
- За допомогою шпателя-гребінки наноситься клей - на невелику ділянку, оскільки висихає він досить швидко;
- Враховуючи орієнтир першого ряду, на клей укладається фрагмент з декількох плашок.
Важливо пам'ятати, що плашки паркету потрібно приклеювати з деяким зусиллям, а зайвий клей, який видавлюється з-під плашок, потрібно відразу прибрати. Кожну встановлювану плашку можна кріпити шпильками або цвяхами через гребінь. Капелюшки цвяхів необхідно втопити в гребені за допомогою подбойніка для паркету.
Повністю покладений паркет залишають до повного висихання клею, після чого шліфують в два етапи, міняючи зерно шліфувального паперу від більшого до меншого діаметру. Шліфувати паркет потрібно до тих пір, поки не зникнуть дефекти, які з'явилися в процесі роботи. Якщо є бажання змінити колір паркету, його покривають морилкою, а потім - наносять лак в кілька шарів.
В цілому, процес укладання паркету нескладний, однак вимагає дуже багато часу і сил. Тому якщо у вас немає можливості витрачати час на укладання паркету, але ви хочете насолодитися ідеальним покриттям, довірте цю справу співробітникам компанії «Світ Паркету».