• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Монтаж електророзводки квартири

Відразу ж відзначимо, що схеми електропроводки в сучасних квартирах залежать від особливостей планування, тому ми окреслимо лише загальні принципи електропроводки.

Головним пристроєм, який подає енергію в квартиру, є розподільний щит, в якому розташовані лічильники та захисні пристрої. Щит може розташовуватися при вході в квартиру на стіні або в спеціальній ніші.

Якщо в квартирі одна лінія живлення, то від щита прокладається магістральний провід, від якого в сполучні коробки прокладається розводка по квартирі. У розподільних коробках передбачається невеликий запас дроти, на випадок ремонту.

Якщо прокладається декілька ліній живлення, від захисних приладів, які розташовуються в щиті, прокладаються окремі дроти до споживача кожній лінії. Такий варіант вимагає більше витрат на проводку, проте він збільшує надійність мережі, спрощує пошук неполадок в мережі.

УЗО найкраще встановлювати два - одне з них потрібно налаштувати на мінімальний струм спрацьовування захисту для ванної, в якій використання електроприладів супроводжується підвищеним ризиком.

Особливості прокладки електропроводки

Як правило, в квартирах прокладається електропроводка, яка ховається під штукатуркою. Однак, якщо приміщення обшите гіпсокартоном або вагонкою, провід необхідно захистити спеціальним рукавом.

Щоб прокласти приховану проводку, потрібно зробити штробу на 1.5 см. Штробіровать стіни можна різними інструментами: зубилом з молотком, болгаркою. Для підвищення точності і якості роботи штробу потрібно робити по розмітці, нанесеної раніше. Поглиблення під розетки проробляють не вище рівня самих розеток.

Розмітку під проводку потрібно робити за рівнем, тільки горизонтально або вертикально, провід слід попередньо зафіксувати алебастром, остаточно закріпити його штукатуркою. Тимчасово провід можна закріпити цвяхами, але після завершення роботи з прокладання проводки, цвяхи обов'язково слід прибрати.

Також прокладати дріт можна в спеціальних трубах або захисному рукаві - такий варіант підвищує вартість і трудомісткість робіт, але в такому випадку буде набагато простіше відремонтувати провід, у разі виходу його з ладу.

Ніколи не прокладайте проводку під кутом, в іншому випадку, забиваючи черговий цвях для картини, ви ризикуєте пошкодити кабель.

Що стосується матеріалу, то для прокладання проводки в квартирі краще всього використовувати одножильний провід з міді в ПВХ ізоляції. Такий провід менше схильний до окислення, в порівнянні з багатожильним, за рахунок меншої площі поверхні. До того ж, для мідного дроту характерно менший опір, він менш схильний руйнувань.

Вимикачі та розетки слід встановлювати урівень, в спеціальні коробки, найкраще з пластмаси. Металеві коробки дуже жорсткі і не дають міцно зафіксувати в них електричні пристрої. Підрозетники кріпляться в стіні за допомогою алебастру, а при їх установці обов'язково потрібно передбачити вхідний отвір для проводу.

Всі роботи, пов'язані з прокладкою проводки в квартирі, а також супутні роботи, такі як установка розеток і вимикачів, виконають кваліфіковані електрики компанії «Світ Ремонту».