Демонтаж стягування
Через деякий час на стягуванні підлоги утворюються западини, тріщини і провали. Сама ж підлога стає нерівною. Для того, щоб привести її в належний стан треба демонтувати стягування і його повторний пристрій. Демонтаж стягування, в основному робиться при капітальному ремонті будинку або квартири. Далеко не завжди можна покласти нове стягування на старе, а особливо, якщо воно бетонне, адже навантаження на перекриття буде занадто велике.Зазвичай, демонтувати стягування можна зруйнувавши бетонний або цементний шар, зробити це бажано за допомогою відбійного молотка, лому, перфоратора, або кувалди. Вибирати інструмент треба залежно від міцності і товщини покриття. Якщо стягування було армоване, то Вам доведеться потрудитися ще більше,також Вам знадобляться спеціальні різаки. Саме тому, довіряти такого роду справу треба професіоналам.
Стягування - невід'ємна складова частина підлоги.
Для того, щоб зробити підлогу красивою і рівною, а також підготувати її до обробки, то зробити стягування треба обов'язково. Завдяки стягуванню можна приховати інженерні комунікації (опалювальні системи,електропроводку і так далі). Від того, рівна підлога або ні, залежить установка дверей, вікон, адже все повинно бути на одному рівні. Існує багато різновидів і видів стягування підлоги.
Коли ремонтують квартири, житла або ж офіси, то користуються трьома видами вирівнювання підлог.
1. Традиційне цементне стягування з використанням сухих сумішей. Таке стягування виготовляється з цементу, піску і гравію.
2. Наливне стягування. Воно складається з сумішей, які мають високі властивості самовирівнювання.
3. Суха підлога, що вирівнюється. Всі три розрізняються за часом виконання робіт, за виконуваними завданнями і за технологічним процесом виконання.
Одним з найпоширеніших способів вирівнювання підлог є цементне стягування з використанням готових сухих сумішей, тому його можна легко назвати менш витратним. Які достоїнства має стягування підлоги з керамзитом? Головним матеріалом такого стягування є керамзит. Він пористий, легкий і екологічно чистий. Його оболонка надає матеріалу високу міцність. По стійкості керамзитобетон є одним з кращих видів легких бетонів. Керамзитбетон дихає, тому постійно регулюється вологість повітря в приміщеннях. При цьому стягування ніколи не гниє, не згорить і не поржавіє. З таким матеріалом дуже зручно працювати, тому можна готувати розчин на місці проведення цієї роботи. Як правильно зробити стягування?
Перший етап. Цей етап можна назвати підготовкою поверхонь до роботи. Робимо демонтажні роботи, а саме- видаляємо повністю все до поверхні плити, прибираємо усе сміття і вичищаємо отвори. Дроти треба захистити від попадання води. Оберніть їх поліетиленом і заклейте скотчем. Другий етап. Для того, щоб не залити сусідів знизу треба закласти усі отвори, або підозрілі поглиблення за допомогою штукатурної суміші. Після цього варто потурбуватися про гідроізоляцію поверхонь підлоги. Є пару варіантів. За допомогою рідкої мастики. Вона досить проста в застосуванні, варто лише нанести її кистю на поверхню підлоги і на початок стіни. Вона висихає на протязі трьох годин, після чого варто нанести ще один шар.
Інший же варіант - це зробити гідроізоляцію за допомогою гідроізола, використовуючи паяльну лампу.Коли вже все підготували , то можна приступати і до стягування підлоги. Спочатку, зробіть розмітку рівня засипки керамзиту і виставіть маяки для засипки керамзиту. На стінах відмітьте декілька точок за допомогою лазерного або водяного рівня. По цих точках намічаємо лінії за допомогою фарбувальної нитки. Після того, як маяки готові Ви можете насипати керамзит і вирівняти його. Після таких робіт, ходити по такій підлозі можна вже через два дні, але варто почекати 10-14 днів,тільки після цього на підлогу можна ставити важкі предмети. Повне висихання відбувається не раніше, ніж через 28 днів.