• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Встановлення лічильників гарячої та холодної води

Встановлення лічильників води стає все більш популярною послугою, особливо з урахуванням складної економічної ситуації. Лічильники для води дозволяють істотно скоротити витрати на оплату рахунків за комунальні послуги. Варто відзначити, що вартість установки лічильника окупиться приблизно за пару місяців.

Особливості установки лічильників для води

Важливо: перш ніж купувати і встановлювати лічильник, проведіть огляд сантехнічного обладнання. Якщо десь є тріщини в трубах, протікання, їх потрібно ліквідувати.

Перед безпосередньою установкою лічильника води потрібно звернутися в ЖЕК або відповідну службу з проханням про перекриття води по стояку. При необхідності можна поінформувати сусідів про роботи, які проводитимуться в цей день, щоб уникнути конфліктних ситуацій.

Встановлення лічильників води проводиться тільки, якщо пристрій супроводжується заводським паспортом з індивідуальним номером. У паспорті має бути заводський штамп, а номер серії на виробі і в паспорті повинні збігатися.

Який тип лічильника вибрати?

Оптимальним варіантом є механічні турбінні лічильники - вони доступні за ціною і довговічні. Звичайно, є ще електромагнітні, ультразвукові та вихрові лічильники, проте вони відрізняються більш високою ціною.

Також існує класифікація лічильників води на сухі і мокрі. У мокрих лічильниках пристрій зчитування постійно контактує з водою. Ці лічильники відрізняються простотою конструкції і довговічністю, однак непридатні для води з великим вмістом домішок.

Спеціально для таких випадків були придумані лічильники сухого типу, в яких у воді знаходиться тільки крильчатка, а рахунковий механізм ізольований від контакту з нею. Інформація на лічильний пристрій з крильчатки передається через магніт.

Також вибирати лічильник треба за діаметром труб - для діаметра 15-25 мм підійде звичайний одноструйний лічильник, а для труб 15-50 мм необхідний багатоструменевий лічильник.

Процес установки

Доцільно проводити установку лічильника на холодну і гарячу воду, тому Вам знадобляться два лічильника, два кульових крана, при необхідності два фільтри для очищення води, два зворотних клапана.

Безпосередньо установка лічильників води виконується на водозабірну трубу, якщо монтаж відбувається на металевій трубі, стики ізолюються ФУМ-стрічкою, для металопластикових труб використовуються штатні ущільнення.

Запірний кульовий кран необхідний для перекриття подачі води. Сітчастий фільтр збирає дрібні механічні частки, щоб лічильник не засмічувався. Фільтри ставляться не завжди, хоча за технічними умовами вони повинні бути обов'язково.

Зворотний клапан потрібен для того, щоб лічильник не відмотували. Таке трапляється, якщо води у водопроводі немає, а крани відкриті.

Встановлення лічильників води виконується тільки фахівцями у сфері сантехніки, які розбираються в пристрої водопроводу і встановлюваних пристроїв.

Кваліфіковані сантехніки, які працюють в компанії «Світ Ремонту» встановлять лічильники для гарячої та холодної води з повним дотриманням інструкції.

Не забувайте, що після встановлення лічильника його повинні опломбувати співробітники водоканалу.