• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Оштукатурювання стінОштукатуренные стены в однокомнатной квартире

Перш ніж приступати до штукатурних робіт, потрібно перевірити рівність перегородок і стін, горизонтальність перекриттів і міцність конструкцій. До етапу штукатурення необхідно встановити двері і вікна, вбудовані меблі та перегородки, завершити монтаж всіх комунікацій і електропроводу.

Приміщення, в якому проводитимуться роботи, очищається від сміття, підлога накривається газетами або клейонкою.

Подальший етап - підготовка поверхонь, очищення їх від забруднень і пилу, змочування, для запобігання вбирання вологи з розчину.

Перед оштукатурюванням стелі її необхідно очистити від старих шарів, вирівняти поверхню, усунути нерівності більше 3 мм. Якщо стеля з бетону, то на неї наноситься насічка алмазним різцем.

Подальшим етапом є опрацювання стін грунтівкою, яка надає їм міцності, підвищує адгезію. Проникаючи в стіну, грунтівка усуває пил, зміцнює, а також захищає стіни від вогкості і появи цвілі.

Після того, як грунтівка підсохла, можливі ямки закладаються алебастром, розчином на цементно-вапняковій чи гіпсовій основі, остаточно вся поверхня стіни виводиться шпаклівкою.

В сучасних будівельних роботах застосовуються різні методики нанесення штукатурки, однак найпоширенішою є використання - пісочного складу.

У обштукатурюванні стін виділяють два основних етапи: обризг, грунт і накривка.

Під обризгом мається на увазі нанесення первинного шару штукатурки, товщина якого становить 5-10 мм. Основне завдання цього шару - забезпечення зчіпки розчину зі стіною, тому наносити цей шар потрібно особливо ретельно.

Перш ніж переходити до обризгу, потрібно переконатися, що дотримується ряд вимог:

  • Робочий розчин має консистенцію рідкої сметаноподібної маси;
  • Пересохлі поверхні попередньо зволожені;
  • Вікна та двері надійно захищені від будівельного розчину, якщо проводиться обштукатурювання укосів.

Для проведення обризга замішується невелика кількість розчину, потім кельмою або ківшиком склад різкими рухами накидається на стіни. Про правильноме виконанні цієї операції свідчить характерний ляпанець.

Послідовно будівельний розчин накидається на всі стіни, після чого нанесений розчин має остаточно висохнути - розчин не повинен деформуватися при натисканні.

Грунт є основним шаром штукатурки і призначається для вирівнювання нерівностей на стінах і прилеглих поверхнях. Найкраще для нанесення цього шару використовувати розчин консистенції густої сметани.

Щоб створити ідеально рівну поверхню, наноситься останній шар, так звана накривка, товщина якої становить від сили два міліметри. Накривку, після того, як вона схопилася, затирають, щоб отримати ідеально рівну поверхню.

Затирку роблять за допомогою терки, яку притискають впритул до стіни, круговими рухами розрівнюючи розчин, заповнюючи ямки і зрізаючи опуклості.

Щоб наносити розчин було зручно, краще всього використовувати кельму - розчин набирають її гострим кінцем або ребром, в безпосередній близькості від стіни змахують кистю, різко зупиняють руку. Внаслідок такої маніпуляції розчин потрапляє на стіну.

Також розчин можна наносити в інший спосіб - на сокіл потрібно нанести порцію розчину, під кутом на невеликій відстані піднести до стіни, вести сокіл вгору, намазуючи розчин.

 

-----------------------

Підготовка до штукатурних робіт передбачає дотримання вертикальності перегородок і стін, горизонтальності перекриттів і міцності установки конструкцій. Перед оштукатурюванням необхідні: установка дверних і віконних блоків, вбудованих меблів і перегородок, завершення монтажу водопровідної, каналізаційної та опалювальної системи, прокладка прихованого електропроводу.

Потім треба прибрати сміття. Підлога накривається щільним папером, пергаміном або просто старою клейонкою.

Наступний етап ремонту квартири - підготовка поверхні стелі та стін (надання шорсткості, очищення від забруднень і пилу). Недбала підготовка поверхонь викликає руйнування штукатурки. Перед оштукатурюванням рекомендується змочувати стіни і стелю, щоб запобігти вбиранню ними вологи з розчину, що може призвести до втрати його міцності. Говорячи про стіни із цегли, варто відзначити необхідність залишення при кладці незаповненого шва між ними глибиною до 15мм для забезпечення високої міцності з'єднання шару штукатурки і цегляної кладки з більш глибоким проникненням розчину.

Стеля при оштукатурюванні вимагає особливої уваги. Поверхню її необхідно повністю очистити від всіх старих шарів. Після видалення старого покриття потрібно обов'язково усунути за рівнем нерівності стелі. При будь-яких викривленнях, що становлять до 3 мм, треба вирівняти стелю до необхідного рівня, використовуючи штукатурні суміші. Потім на гладкий бетон за допомогою спеціального алмазного інструменту ставиться насічка.

Наступним кроком вибирається спеціальна грунтовка для додання основі міцності і шорсткості. При проникненні в стіну така грунтівка знепилює і зміцнює, сприяючи забезпеченню максимального рівня адгезії, захист підстави стін від шкідливої вогкості і небажаного появи цвілі. Можна сказати, що якість штукатурки багато в чому залежить від обраної грунтівки і способу її нанесення. Після підсихання грунтівки всі глибокі ямки закладаються алебастром, штукатурним розчином на цементно-вапняковій основі або ж гіпсовим розчином. Оброблені таким чином місця грунтуються, поверхні вирівнюються шпаклівкою. Шпаклівку, видавлюючи через сітку, для наступного застосування прибирають шпателем. Слідом за грунтівкою обов'язково кріпиться штукатурна сітка, потім робиться нівелювання і установка маяків на стелі. Потім накладається основний штукатурний шар і виконується фінальний етап - затирка.