• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Укладання лінолеуму під ключ

Жоден ремонт квартири не обходиться без укладання нового підлогового покриття, якщо ви зупинилися на лінолеумі, варто ознайомитися з основними варіантами його укладання - приклеювання, з'єднання зварними швами.

З'єднання швів лінолеуму гарячим зварюванням

Для виконання цього процесу використовується будівельний фен зі спеціальною насадкою. Дві частини лінолеуму накладаються один на одного або просто прикладаються встик, потім на місці шва робиться розріз, куди запускається зварювальний шнур, який повинен ставитися до тієї ж колекції, що й лінолеум. Під впливом високої мператури шнур плавиться, а в місці стику виходить акуратне з'єднання.Соединение швов линолеума методом горячей сварки

Такий метод з'єднання використовується для жорсткого лінолеуму, а також для нанесення аплікацій, створення різних декоративних прийомів, які використовуються для обробки підлогового покриття.

Укладання м'якого лінолеуму виконується методом холодного зварювання або приклеюванням.

Однак, перш ніж приступати до укладання, потрібно дізнатися витрати на матеріал, з'ясувати довжину і ширину лінолеуму.

При діагональному укладанні утворюється велика кількість відходів, а при паралельному укладанні їх виявляється набагато менше. У приміщеннях з косими або круглими кутами також виявляється багато відходів лінолеуму.

Після того, як ви розкроїли листи лінолеуму, можна приступати безпосередньо до укладання.

Якщо ви укладаєте лінолеум маленькими шматками, приклеювати його не потрібно, особливо це стосується приміщень, де не буде великого навантаження на покриття. Досить просто прикріпити лінолеум по краях плінтусом, а на місці стику - зафіксувати двостороннім скотчем.

Побутовий лінолеум потрібно проклеїти в тому випадку, якщо ви укладаєте більше двох листів покриття, або там, де очікується сильне навантаження.

Також приклеювання необхідно, якщо лінолеум укладається в кімнаті площею більше 20 квадратних метрів, і в ній планується перестановка меблів.

При проклейці лінолеуму потрібно бути дуже уважним, не допускати попадання повітря під покриття. Щоб надалі покриття можна було вирівняти і ліквідувати здуття, при укладанні потрібно залишати зазор між стінами і покриттям.

Клей необхідно наносити за допомогою зубчастого шпателя, а для спрощення роботи можна використовувати шпатель зі змінними лезами.

Коли лінолеум повністю приклеєний, його потрібно вирівняти за допомогою важких валиків. Після того, як поверхня прокатана, можна повністю усунути нерівності, створивши умови для гарного схоплювання.

Якщо ви приклеюєте лінолеум на основі ПВХ, для його укладання потрібен дисперсійний акриловий клей або ж клейовий склад, який рекомендує виробник.

Пам'ятайте - якщо клей обраний неправильно, це може призвести до деформації лінолеуму.

У кожного клейового складу є свій час дозрівання, яке чітко вказано в інструкції. Зазвичай цей період не перевищує десяти хвилин - це час необхідний для того, щоб клей вбрався в підкладку, з нього випарувалася зайва волога. Тільки після закінчення цього часу можна починати укладання лінолеуму.

Важливо пам'ятати, що якщо ви встановлюєте теплу підлога, його потрібно включити за чотири тижні до укладання лінолеуму, але за добу до початку укладання системи рекомендується вимкнути.

Також, враховуйте, що температура в приміщенні з лінолеумом не повинна перевищувати позначку в 28 градусів, інакше може пошкодитися структура покриття.