Установка УЗО - особливості монтажу
Про те, що пристрої захисного відключення вкрай бажано використовувати в будь-яких житлових будівлях, відомо всім, тому в цій статті ми розкриємо основні нюанси використання УЗО.
УЗО в житлових приміщеннях
УЗО є практично єдиним способом захисту людини від ураження струмом, що може виникнути як результат порушення цілісності ізоляції проводки.
Якщо в електрообладнанні виникає несправність, УЗО миттєво відключає харчування в мережі, гарантуючи повну безпеку для всіх мешканців.
Фахівці в сфері електротехніки стверджують, що в житловому приміщенні ідеально використовувати моделі УЗО, які мають номінальний струм витоку на рівні 10 або 30 міліампер. Сила струму більше 30 міліампер вважається дуже небезпечною для життя людини.
Також УЗО є досить популярним способом захисту електрообладнання, проводки і приміщення від займань. Але для цих завдань застосовуються пристрої з параметрами номіналу витоку 0,1-0,5 Ампер. Струм такої сили виникає при дуже сильному нагріванні дротів, але його недостатньо для загоряння.
Часто у покупців виникає резонне питання - який тип УЗО краще вибрати? Сьогодні зустрічаються механічні та електронні УЗО, різниця між якими обумовлена особливостями їх конструкції. Приміром, електромеханічним УЗО не потрібно харчування, в той час як електронні УЗО залежать від електроживлення.
Електронні УЗО приваблюють, в першу чергу, низькою ціною. Але варто враховувати, що низька вартість обумовлена меншим ступенем їх надійності. Варто також відзначити, що на електронні УЗО впливають електромагнітні поля і навіть імпульси електроструму. Також відзначимо, що електронні УЗО не зреагують на струм витоку, якщо раптом трапиться обрив нульового проводу.
Цих недоліків немає у електромеханічних пристроїв, практично не піддаються впливу зовнішніх чинників: ці УЗО зможуть захистити людину у випадку обриву проводу.
Особливості установки УЗО в побутових умовах
Дуже часто споживачі, з метою економії фінансів, встановлюють один УЗО, контролюючий витік струму на всій мережі приміщення.
При такому підключенні, у разі яких-небудь неполадок, УЗО відключить від харчування все приміщення, що істотно ускладнить пошук неполадки. Тому настійно рекомендується встановлювати окремі УЗО для освітлення, розеток, плити, пральної машини.
Фахівці настійно рекомендують використовувати пристрої відключення в комбінації з автоматичним вимикачем, з номінальним струмом, рівним показнику УЗО.
Якщо на одній лінії встановлено кілька пристроїв відключення, важливо забезпечити селективність, при якій кожен пристрій захисного відключення матиме номінальний струм витоку, менше, ніж у попереднього пристрою. Наприклад, якщо для захисту від загоряння використовується УЗО з номінальним струмом 0,3 А, то на споживання електроенергії можна встановлювати УЗО з номіналом 10мА. Така схема забезпечить ефективність спрацьовування тільки для пристроїв, розташованих найближче до аварії, а решта точок споживання енергії будуть підключені до харчування.
Щоб убезпечити себе від нещасних випадків, краще всього довірити установку УЗО людям, знайомим з усіма тонкощами цього процесу - майстри нашої компанії «Світ Ремонту» підключать всі автомати з дотриманням правил безпеки.
Ви можете звернутися до професіоналів для правильної установки електрообладнання.