• 3 роки гарантії на всі види робіт
  • Безкоштовна консультація
  • 70% клієнтів звертаються за рекомендацією
  • На кожен вид роботи - кваліфіковані фахівці
  • Знижка на матеріали
  • (067) 504 18 98
  • (050) 563 32 33
  • (063) 564 57 36
  • info@svit-remonty.com.ua
  •  

Завантажити повний прайс | Показати прайс-лист

Підключення світильника - особливості монтажу

Найбільш поширеними світильниками є стельові, установка яких, як правило, не викликає особливих проблем.

Стеля забезпечується внутрішньої проводкою і патронами, які виготовляються з кераміки, а також комутіруючими пристроями для підключення до електромережі.

Особливості конструкції стельових світильників

Стельові світильники відрізняються кількома параметрами - кількістю ламп і видом патронів. Якщо у світильнику кілька ламп, їх слід розділити на дві групи, для кожної з яких виділити окремий двоклавішний вимикач.

Важливий момент: патрони, призначені для цоколів Е27 і Е14, оснащуються гвинтовим різьбленням, а всі інші мають підпружинені гнізда, в яких цоколь стикається з контактною групою.

Також світильники можуть відрізнятися по параметру максимально допустимої потужності, що залежить від матеріалу патронів, конструкції виробу.

Плануючи підключення світильника, важливо продумувати потужність, зовнішній вигляд і кількість джерел освітлення.

Правила установки стельових світильників

Для живлення стельових освітлювальних приладів використовується прихована проводка, яка виводиться по центру стелі. Залежно від типу світильника, кількості в ньому ламп, проводка може бути трьох- або чотирижильною.

Щоб підключити світильник з лампами, розділеними на дві групи, дві жили виводяться до вимикача, одна на нейтраль, і ще одна на заземлення.

До нейтрали, яка є спільною для всіх ламп, через клемник підключають нульові контакти патронів освітлювального приладу. Фазні контакти для кожної групи ламп під'єднуються до внутрішнього проведення за допомогою двох проводів, кожен з яких виводиться на певну клавішу вимикача, а потім на фазу електромережі.

У деяких випадках можна забезпечити плавне регулювання яскравості світильника, для цього потрібен диммер, який плавно знижує яскравість освітлення, незалежно від кількості ламп.

Докладна інструкція з встановлення стельових світильників

Для кріплення світильників на стелі застосовуються різні кронштейни, одним з найпоширеніших є крюк. Дуже часто в залізобетонних стелях вже передбачено отвір з кріпленням, але якщо воно відсутнє, можна використовувати гак і анкерний болт.

Установку світильника на підвісну стелю можна робити тільки за допомогою гака особливої конструкції, які спеціальні закладні.

З деякими світильниками в комплекті йде кріпильна планка, яка кріпиться до стелі саморізами або дюбелями, а вже на планку монтується люстра.

Накладний світильник встановлюється на стелю через отвори в дні корпусу.

Перш ніж підключити світильник, вимкніть мережу і звільніть кабель з живленням від ізоляції на 15 сантиметрів, акуратно, щоб не пошкодити ізоляцію самих проводів.

Коли кріпильні елементи встановлені і світильник підвішений, Вам потрібно тільки підключити відповідні дроти через клемник.

Провід жовто-зеленого кольору підключається до клеми «земля», якщо маркування немає, то його потрібно підключати в третє гніздо.

Провід коричневого кольору заводиться на фазу, а синій провід - до нуля.

Ви можете замовити установку світильника у наших фахівців.